Konkurs: Wielki Escapo

20:16 Radosław Pisula 0 Comments


Paul Pope to niezwykły twórca, dryfujący po nieskończonych oceanach komiksu niezależnego, a niedawno w naszym kraju zagościł świetny Battling Boy jego autorstwa, gdzie zaprezentował swoją brawurową wariację na temat mitologii skandynawskiej w popartowym sosie (mocno doprawionym pulpą i dokonaniami legendarnego Jacka Kirby’ego, co jest u Pope’a znamienne), a teraz – dzięki staraniom Wydawnictwa Komiksowego – pojawił się u nas Wielki Escapo, kolejny świetny projekt amerykańskiego artysty. 

Tym razem mamy do czynienia ze znakomitą zabawą legendami o mistrzach ucieczek w stylu Harry’ego Houdiniego, udekorowaną onirycznym klimatem. Nie da się też ukryć, że jest to w swoisty sposób Pope'owy wariant przygód Mistera Miracle'a – jednego z najbardziej rozpoznawalnych komiksowych „synów” Kirby’ego ze świata DC. Wielki Escapo to bardzo dopracowana opowieść o życiu, miłości i całej reszcie, która – co już jest standardem Wydawnictwa Komiksowego (patrz: Funky Koval czy Ekspedycja) – zostały dodatkowo wspaniale wydana. Twarda oprawa, kolor (oryginał był w czerni i bieli), powiększony format i ponad pięćdziesiąt stron dodatków. Przesmaczne.

Dzięki wydawcy mamy dla was egzemplarz komiksu Pope'a, który możecie wygrać odpowiadając na pytanie: 

W którym roku ukazała się na rynku pierwsza amerykańska edycja Wielkiego Escapo

Odpowiedzi przysyłajcie w prywatnej wiadomości na naszym profilu Facebookowym
Konkurs trwa do 12 sierpnia. 

Nie musicie lajkować profilu czy udostępniać wpisu. Zamiast tego możecie powiedzieć komuś ze znajomych "hej, zobacz sobie Brody z kosmosu - duet dziwaków, ale są ok, mają magazyn, gdzie udziela się kupa fajnych ludzi i coś tam piszą o popkulturze, komiksach i wąsach Toma Atkinsa. Nigdy nie zostali wrobieni w morderstwo, nie byli wyjęci spod prawa czy ścigani jak zwierzęta, nie stali się myśliwymi, łowcami nagród, renegatami". Najlepiej osobiście, przy jakimś filmie o wielkich mrówkach.

Życzymy udanej ucieczki z nagrodą.

0 komentarze: