Marvel One-Shots - Krótki przewodnik

22:50 Robert Sienicki 0 CommentsMarvel wypuścił oficjalne informacje o nowej krótkometrażówce osadzonej w kinowym uniwersum, która dołączona będzie do płytki z „Thor: The Dark World”. Co!? Marvel robi krótkometrażówki? - nie wykrzyknął nigdy nikt obeznany w filmach na podstawie komiksów. Jeśli jednak na sali znajdzie się ktoś, kto nie zna tych kilkunastominutowych pomostów pomiędzy filmami, to zapraszamy na krótki przewodnik – co, jak, o czym i gdzie to znaleźć.The Consultant 
Film nawiązuje do wydarzeń z „The Incredible Hulk”. Głównym bohaterem jest Agent Coulson. Cała scenka ma miejsce w restauracji, w której Coulson w rozmowie z Agentem Sitwellem (obaj pojawiają się w serialu TV) dyskutują o losach Emila Blonsky'ego (w filmie pełnometrażowym granego przez Tima Rotha). „The Consultant” jest dodatkiem do Blu-ray z filmem „Thor”


A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer 
Krótkometrażówka, którą można znaleźć na płycie z „Kapitanem Ameryką”, ponownie przybliża nam postać Phila Coulsona. Jak można wywnioskować z tytułu, osadzona jest gdzieś w trakcie trwania napisów końcowych „Iron Man 2”. 


Item 47
Jest to jedyna krótkometrażówka, która umieszczona jest na płycie z filmem do którego nawiązuje - „The Avengers”. Jedna z dłuższych historii (12 minut), opowiada o parze przestępców – Benniem i Claire – którzy znajdują broń Chitauri i postanawiają wykorzystać ją do własnych celów. W filmie ponownie pojawia się znany z „The Consultant” Agent Sitwell. 


Agent Carter
Film odpowiada nam na pytanie – jeśli takie sobie zadawaliśmy – co stało się z Peggy, ukochaną Kapitana Ameryki, gdy ten od dobrego roku gryzł już lód. Film okazał się na tyle popularny, iż chodzą słuchy, że może za jakiś czas funkcjonować jako pilot nowego serialu telewizyjnego. Dołączony jest do bluray „Iron Man 3” 


All Hail the King
Najdłuższa z dotychczasowych One-Shotów Marvela historia – bo aż 14 minutowa – stanowi swoisty epilog do „Iron Mana 3”. Jej bohaterem jest Trevor Slattery (grany przez sir Bena Kingsleya), a produkcja pokazuje nam, jak wygląda życie filmowego Mandaryna po starciu z Tonym Starkiem. 

Film zadebiutuje na Blu-ray 25 lutego, wraz z wydaniem „Thor: The Dark World”.

0 komentarze: