Brody patronują: Warren Ellis, ''Wzorzec zbrodni''.

19:57 Radosław Pisula 0 Comments


Już 4 października na Łódzkim Festiwalu Komiksu i Gier będzie miała premierę książka "Wzorzec zbrodni" Warrena Ellisa. Brody z kosmosu objęły publikację patronatem.


Warren Ellis jest jednym z najlepszych twórców komiksowych i od wielu lat nieprzerwanie przelewa na zarysowane kartki papieru swoje niezwykłe wizje. Zuchwały, zakochany w technologii i nieustannie szczery do bólu, wydał na świat niezapomniane działa, jak "Transmetropolitan", "The Authority", "Planetary", "Detektyw Fell", "Hellblazer", "Black Summer" i wiele innych. Od kilku dekad współpracuje też z wydawniczymi gigantami – Marvelem (pisał m.in. przygody Wolverine’a, Doctora Strange’a, Doctora Dooma, X-Men i Moon Knighta) i DC, a jego "RED" oraz "Iron Man: Extremis" stały się podstawą kinowych hitów.

Z gracją porusza się po wielu gatunkach – od science fiction, przez horror i przygody superbohaterów, aż po pełnokrwiste kryminały. Jego historie wypełnione są po brzegi wątkami transhumanistycznymi, gęstym klimatem filmów noir, niezwykłym surrealizmem, bezczelną ironią, wysublimowanym sarkazmem i błyskotliwym czarnym humorem. Zdecydowanie warto zapoznać się z książką wydaną przez SQN, bo to przede wszystkim bezceremonialna zabawa jadowitym dialogiem.

Zapraszamy również na prelekcję zatytułowaną „Ten brytyjski drań. Niezwykłe światy Warrena Ellisa” , która odbędzie się na MFKiG (sobota, 16:30), a poprowadzą ją Radosław Pisula i Przemysław Dudziński.Tylko szaleniec może stawić czoła szaleńcowi

To miała być zwykła akcja nowojorskiej policji. Kiedy jednak ginie partner Tallowa, a on sam odkrywa niepokojącą kolekcję broni w mieszkaniu A3 w starej kamienicy przy Pearl Street, otwiera się puszka Pandory…

Każdy pistolet i każdy karabin jest inny, nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Z każdej broni zabito jedną osobę, a z braku dowodów kolejne sprawy szybko umarzano. Teraz wszystkie zostają momentalnie wznowione, a zadanie ich rozwikłania spada na Johna Tallowa, głównego sprawcę chaosu.

Intryga nabiera rozpędu, kiedy okazuje się, że makabryczna kolekcja zdaje się układać w przemyślany wzór…

„Wzorzec zbrodni” to kryminał, który trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Na myśl przywodzi głośną produkcję Davida Finchera „Siedem”. Książka Warrena Ellisa jest jednak przesiąknięta specyficznym czarnym humorem.

Szalejący w nowojorskim labiryncie Ellis – przywodzący na myśl Raymonda Chandlera i Dashiella Hammetta, którzy nagle wdali się w płomienny romans z formułą seriali typu „CSI” – sprezentował czytelnikom niezwykle błyskotliwy kryminał podlany brytyjską zuchwałością. – Radosław Pisula, film.org.pl

Bezkompromisowy kryminał, który wstrząśnie Wami niczym film „Siedem”. - Paweł Deptuch, DzikaBanda.pl


0 komentarze: