TOP 5: Teledyski Davida Hasselhoffa

20:20 Radosław Pisula 1 Comments


David Hasselhoff jest afirmacją wszechświata, hegemonem emocji, duszą historii. Mitch Buchannon, Michael Knight, Nick Fury – to nie role, a postawy życiowe. Nieosiągalna perfekcja. Przy jego niezwykłym dorobku aktorskim nie można jednak zapominać, że to w takim samym stopniu gwiazda muzyczna – tytan dźwięku, którego wczesne dokonania zapoczątkowały pierestrojkę i zamknęły atomowe silosy w czasach zimnej wojny. Podobno, gdy człowiek raz zobaczysz jego teledysk, będziesz chciał jeść tylko marzenia.

Zapraszam was na krótka podróż po wizualizowanej muzyce Hoffa. Mam nadzieję, że popłyniecie z falą. Ponieważ to naprawdę niezłe uczucie.


5. IT'S A REAL GOOD FEELINGTytuł kawałka idealnie określa wszystkie teledyski Hoffa. David buja się samochodem po marzeniach, doznając reminiscencji swojej kariery. To trochę takie połączenie W poszukiwaniu straconego czasu Prousta (tutaj dobrze spędzonego, bez magdalenki) i Hurt Johnny’ego Casha (ale bez smutów, za to ze słońcem i dziewczynami). Muzyka rozliczeniowa najlepszego sortu. Jest KITT, disco, czego chcieć więcej?

4. DUDavid wyśpiewuje inkantacje po staroaramejsku, które mają zapewnić spójność naszej galaktyki. Plaża symbolizuje plażę, a kamizelka Hoffa bezpieczeństwo domowego ogniska. Przy okazji kawałek ten podobno zapładnia delfiny

PIZDUUUUUUUUUU!

 PIZDUUUUUUUUU!

 PIZDUUUUUUUUUU!

3. DO THE LIMBO DANCETym razem poznajemy Hoffa plażowego – bohatera wyrwanego prosto z książki Ernesta Hemingwaya (patrz: Bogart w Mieć i nie mieć). Widać, że w życiu widział już trochę rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli. Słońce jest jego ojcem, a woda matką. Niemiecki monolit jawi się tutaj niczym żywioł czystej miłości. Gdy mówi, że mamy ruszyć ciałem i tańczyć limbo, to co innego nam pozostaje? Wodzirej marzeń, który tańczy tak, jakby zaraz miał skończyć się świat. Finałowy skok do wody symbolizuje jedność z absolutem.


Leć po...

... test ciążowy


Jamajka tańczy tak do dzisiaj…

Tańcz limbo!


2. CRAZY FOR YOUNieśmiertelna stylówa na Syna Anarchii połączonego z Terminatorem. Przy okazji również jeden z najlepszych filmów drogi – Samotny jeździec skąpany w asfaltowym oniryzmie. Co może być lepszego od oglądania Hoffa jeżdżącego na motorze przez ponad trzy minuty? Czy trzeba tu dodawać coś więcej? Mamy żelaznego rumaka, skórzaną skórę, okulary wypalone w ogniach Tartaru i plerezę, która podobno otrzymała honorowe obywatelstwo czeskie i tytuł szlachecki, a Jaromir Jagr stracił z nią dziewictwo.

Gdy Hoffenstein mówi, że jesteśmy dla siebie stworzeni, to wiem, iż tak jest. Troski znikają, niczym wiatr pożerany przez jego czuprynę. Wszyscy wiedzą, że się kochamy. Pod koniec kawałka mamy już całkowitą pewność, że za nim szalejemy, a on szaleje za nami. Należymy do siebie, tak jak piasek i morze. Tak musi być. I będzie. Wiemy, że możemy dotknąć tęczy.

A prawdziwe piękno zaczyna się, gdy na scenę wchodzi kosmiczny jamnik (ucieleśnienie wewnętrznej dzikości i nieokiełznanego charakteru Hoffa). Zaniemówiłem.

Pamiętajcie, Hoff będzie zawsze za wami szalał. Czy inny wokalista kiedykolwiek wam to zapewnił? NIE!

AJM KREJZI FOR JU!
JUAR KREJZI FOR MI!
JU AND AJ BILONG TUGEDER
LAJK DE SEND END SI!
Orzeł na jego plecach symbolizuje, nie ukrywajmy, że David ma większego ptaka niż Ty.


1. HOOKED ON A FEELINGJak to tako rzeczył Zaratustra: „Ja was nauczę Nadczłowieka”. I oto jest. Czy dotknęliście kiedyś wszechświata? Próbowaliście wytłumaczyć dziecku narodziny Słońca? Słyszeliście kolor nadziei? Gdyby na taśmie filmowej można było zachować tylko jedną rzecz, światowe mocarstwa na pewno umieściłyby na niej ten teledysk. To Mona Lisa muzyki. Jest tutaj wszystko, co pozwoli wam przeżyć na bezludnej wyspie: jamniki, anioły, defragmentacja struktury rzeczywistości, tańce plemienne, Hoffoniedźwiedź, LODOWIEC, LATANIE, motor, słonie. Wszystko.

WSZYSTKO.

W.S.Z.Y.S.T.K.O.

WSZYYYYYYYYYYYSTKO.

WSZYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYSTKO.

Superman sprawił, że uwierzyliśmy w to, iż człowiek może latać. Dzięki Hoffowi nie przestaniemy.

Świat może skończyć się dzisiaj.
Może się skończyć.
Dzisiaj.

Nie mogę powstrzymać tego uczucia, które siedzi głęboko we mnie. Hoffie czy nie rozumiesz, co ze mną robisz?

Czy wiesz...

... czym...

... jest...

... życie?


Bonus: Everybody SunshineZAWSZE pamiętajcie, że Hoff zrobił dla światowego pokoju więcej.

1 komentarz:

  1. Odkryłeś przed nami zawartość Awesome Mix #2...
    W 2017 w Twoim kinie.

    OdpowiedzUsuń