Previously: Październik

11:20 Robert Sienicki 0 CommentsNa kalendarzach wybił pierwszy dzień nowego miesiąca, więc to doskonały moment, aby odpalić nasz nowy segment i zobaczyć, co wartego uwagi wydarzyło w poprzednich 30 dniach.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi obchodził swoje 25-lecie. Odbywający się w pierwszy weekend października Łódzki Festiwal jest dla fanów opowieści obrazkowych stałym punktem w kalendarzu. Tradycyjnie otrzymaliśmy wysyp nowych komiksów, które zaatakowały nasze portfele, spotkaliśmy zagranicznych (Ramon Perez, Andreas, Alan „nie-archeolog” Grant) i polskich (wspaniale ruszający się przy techno Grzegorz Rosiński) autorów oraz poznaliśmy tegorocznych laureatów Komiksusa – wydawnictwo Taurus Media i Łukasza Mazura, który otrzymał statuetkę za swój album „Planeta Uciętych Kończyn”.

Twin Peaks powróci. Na tę informację wyczekiwaliśmy od dawna i nareszcie usłyszeliśmy coś pozytywnego w temacie naszego ukochanego serialu. David Lynch i Mark Frost wrócą do stworzonego 25 lat temu uniwersum, by kontynuować historię. Nowy sezon składać się będzie z 9 odcinków wyreżyserowanych przez Davida Lyncha i rozpocznie się 25 lat po finałowym odcinku klasycznej serii. Gdyby jednak kogoś interesowały wydarzenia spomiędzy obu sezonów, to powstaje równocześnie książka w której Mark Frost zamierza wypełnić ową dziurę.

• Od paru miesięcy po Internetach krążyły domysły i żarciki, bo Marvel zapowiedział kolejne wielkie wydarzenie, po którym nic już nie będzie takie samo! Mówiąc krócej – Wolverine miał wreszcie umrzeć i jego śmierć miała nadejść w tajemniczo nazwanej serii - „Śmierć Wolverine'a”. Aby nie przeciągać tej opowieści, napiszę krótko – tak, Logan umarł i oblany płynnym metalem zastygł po wykonaniu swojego zadania. Teraz już na zawsze będzie pomnikiem z adamantium. Na zawsze, albo wiecie... rok, czy dwa.

Warner Bros zorganizowało spotkanie dla inwestorów, podczas którego ogłosiło swoje filmowe plany na najbliższe lata. Do będącego już w produkcji „Batman v Superman: Dawn of Justice”, który trafi do kin w 2016 roku, dołączą takie tytuły jak:
- „Suicide Squad” (rzekomo Jesse Eisenberg powróci tam w roli Lexa Luthora),
- „Wonder Woman” z Gal Gadot
- dwuczęściowy „Justice League” (2017 i 2019), 
- „The Flash” (który nie będzie w żadnym stopniu nawiązywał do całkiem sympatycznego serialu telewizyjnego i w którego wcieli się Ezra Miller)
- „Aquaman” - wreszcie oficjalnie zagra go Jason Momoa.
- „Shazam” z Dwaynem Johnsonem w roli Black Adama (który rzekomo nie ma być częścią uniwersum)
- „Cyborg” z Rayem Fisherem.
- „Green Lantern” (nie z Ryanem Reynoldsem).

Dodatkowo wspomniano, że trwają prace nad jeszcze dwoma tytułami: osobnym filmem z Batmanem i sequelem „Człowieka ze Stali”, który tym razem na serio ma być sequelem, a nie wstępem do „Justice League”.

Główny problem tych zapowiedzi był jednak taki, że informacja wyszła ze spotkania dla biznesmenów, więc zgubił się gdzieś kontakt z fanami.


• Dwa tygodnie później Marvel pokazał, jak powinno podawać się dobre wiadomości, by brzmiały na jeszcze lepsze i z pompą ogłosił tytuły Trzeciej Fazy swojego kinowego uniwersum. Wynajęto salę kinową, zwołano konferencję i na żywo poprzez Twitter i oficjalną stronę informowano ludzi w Internecie o świeżych zapowiedziach. Dowiedzieliśmy się, że będący w produkcji „Ant-Man” nie będzie rozpoczynał Fazy Trzeciej, jak pierwotnie zakładano, a zamknie obecnie trwającą Fazę Drugą. Kolejny rozdział będzie się zatem prezentował następująco:

- „Captain America: Civil War” - obok dzierżącego tarczę Chrisa Evansa pojawi się tam Robert Downey Jr w roli Tony'ego Starka oraz Chadwick Boseman, który zadebiutuje w roli Black Panthera. Film wyreżyserują bracia Russo, odpowiedzialni za „Zimowego Żołnierza”.
- „Doctor Strange” w reżyserii Scotta Derricksona trafi do kin w listopadzie 2016 roku. Benedict Cumberbatch nie został oficjalnie ogłoszony jako odtwórca roli Stephena Strange'a, więc póki co ta informacja pozostaje w sferze plotek.
- „Strażnicy Galaktyki 2” zostali zapowiedziani już podczas Comic Conu, ale teraz dostaliśmy informację, że premierę zaliczą o 2 miesiące wcześniej (5 maja 2017) . Na ich miejsce trafił...
- „Thor: Ragnarok” (28 lipca 2017) czyli trzeci film z nordyckim bogiem. Powróci też Loki.
- „Black Panther” z Chadwickiem Bosemanem będzie miał swoją premierę 3 listopada 2017 roku.
- „Captain Marvel” stanie się pierwszym filmem z heroiną w roli głównej. Feige zdradził, że filmową Kapitan Marvel będzie znana z komiksów Carol Danvers.
- „Inhumans” zostali zaplanowani na 2 listopada 2018 roku.
- Imprezę zamknęła informacja o kolejnych przygodach drużyny Avengers o podtytule „Infinity War”. Historia zostanie rozbita na dwa filmy (część pierwsza – maj 2018, część druga – maj 2019), a głównym przeciwnikiem będzie Thanos grany przez Josha Brolina.


Nie pozostało nam nic innego jak zaktualizować nasze kalendarze i wyczekiwać kolejnych komiksowych premier, których w nadchodzących latach na pewno nie zabraknie.


0 komentarze: