(Be)LEGO: Doczekałem się Smauga.

12:46 Robert Sienicki 2 Comments
Comic-Con w San Diego zwykle przynosi masę nowinek ze świata popkultury, a co za tym idzie - ze świata zabawek. Jednak czasami zdarza się tak, że wszystkie zabawki wydają się nieciekawe, bo w waszym oku utknęła ta jedna, poruszająca właściwe struny. Mieliście tak? Ja tak mam.

Zestaw LEGO ze znanym z kart "Hobbita" smokiem Smaugiem był zapowiadany i wyczekiwany od dawna. W zasadzie zanim ogłoszono, że faktycznie trafi do sprzedaży, wszyscy zainteresowani tematem po prostu założyli, że zestaw ze Smaugiem prędzej czy później musi się pojawić. Długo przyszło nam czekać, ale wreszcie możemy nacieszyć nim swoje oczy. 
Przyznam szczerze, że kiedy wyobrażałem sobie zestaw ze smokiem, to liczyłem na złożenie wszystkich dostępnych w pudełku klocków w kształt wielkiego i mieniącego się złotem jaszczura. Byłem rozczarowany, kiedy do sieci wyciekły pierwsze informacje, że zestaw będzie mniejszy, a Smaug zostanie minifigurką, podobną do innych smoków - znanych chociażby z serii Lego Castle.

Na szczęście widok gotowego zestawu rozwiał moje wątpliwości. Znowu jestem pewny, że chcę mieć te klocki na swojej półce. Smaug, owszem, jest minifigurką (chociaż patrząc na jego rozmiar zastanawiam się czy przedrostek "mini" jest tutaj na miejscu), ale wykonaną bardzo szczegółowo. Zachowany został rewelacyjny projekt postaci z filmu, a jego wielkość sprawia, że jest to chyba największa figurka, jaką Lego wypuściło do tej pory. I to mnie cieszy, bo mimo iż lubię klasyczne budowanie, to bardzo cenię kreatywne przenoszenie postaci na wersje Lego, co znakomicie się sprawdziło przy takich figurkach jak Gollum czy sporych rozmiarów Król Goblinów.
Zestaw 79018 - Samotna Góra składać się będzie z 866 klocków (czyli jakoś 100 klocków więcej niż robiący wrażenie wielkością Statek Piratów z "Władcy Pierścieni") i kosztować 130$. W skład zestawu, poza wychwalonym już wcześniej w poście smokiem, wejdą figurki Bilba, Dwalina, Balina, Kiliego i Filiego. Obecność tych dwóch ostatnich mnie zaskakuje, bowiem jest to zestaw filmowy, a według nich tych dwóch nie było obecnych podczas starcia ze smokiem w Ereborze. Do budowy dostaniemy natomiast dwa fragmenty (na szczęście połączone ze sobą) krasnoludzich komnat. Jedna z nich jest kopalnią, a druga salą tronową z dumnie błyszczącym Arcyklejnotem, umieszczonym tuż nad tronem.

Zdjęcia zamieszczone na stronie dzięki uprzejmości dobrych ludzi z Lord of the Brick, którzy mieli okazję podziwiać zestaw na Comic-Conie. Ja na swoje fotki muszę jeszcze poczekać. Gdzieś do listopada, kiedy to "Samotna Góra" powinna trafić do sprzedaży.

2 komentarze: